Mercuso 2019 da Mükremin Çakmak tarafından kuruldu. Dünya üzerindeki rakipler 25 cm uzaklıkta kablosuz olarak otomobillerin şarjını sağlarken
ekibimiz tarafından geliştirilen ürün yaklaşık 35 cm uzaklıkta kablosuz olarak şarj imkanı sağlayacaktır. Ayrıca şarj istasyonu kablolu ve kablosuz olarak şarj imkanı sağlayabilecektir.
Diğer bir yandan otomobilden gelen bilgiyle aracın tam doluluğa ulaşması için ne kadar süre kaldığını gözlemleyebileceğiniz bir uygulama geliştirilecektir. Ayrıca metrobüs hatları üzerine kurulup metrobüsün geçişinden oluşan rüzgarı elektrik enerjisine çeviren rüzgar türbinlerini üreten firmayla anlaşma yapıldı ve şarj istasyonu kendi enerjisini üretebilecektir.
Yazılım: İnsanların araçlarını şarja bıraktıkları sırada telefon üzerinde aracın ne kadar süre tam doluluğa gerek duyduğunu gösteren bir uygulama geliştirilecektir. Bu uygulama için ekipteki kurucu ortaklar üzerinde çalışmaktadırlar.
Diğer yandan otomobiller için veri toplayan ve kablosuz şarj istasyonu bulunduran yakındaki şarj istasyonlarını gösteren ve otomobili yönlendiren bir yazılım geliştiren bir firmayla ortak çalışma yürütülecektir. Kısacası ürün nesnelerin interneti teknolojisine sahip ürünlerle de beraber çalışabilecektir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin